KeyifLi Sohbet Odaları
için doğru adres


Türkiye'nin ve Avrupa'nın her yerinden giren kullanıcıların bulunduğu sohbet odaları'na bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz chat yapabilirsiniz. Üyelik gerekmemektedir, rumuz belirleyip ''Sohbete Bağlan'' sekmesine tıklamanız yeterlidir.
kullanici
sifre

Tarihte Bugün 23 Haziran

Tarihte Bugün 23 Haziran

Tarihte Bugün Türkeş’ten Olaylı Ziyaret 23/Haziran/1975

Tarihte Bugün 23 Haziran MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Alparslan Türkeş‘in Diyarbakır gezisi sırasında olaylar çıktı; 1 asker, 1 sivil öldü, 46 kişi yaralandı. Türkeş bir yıl sonra aynı gün tekrar Diyarbakır‘a gitmek istedi. Tepkiler üzerine gezi iptal edildi.


Türk Bayrağına çirkin Saldırı 23/Haziran/1996

Halkın Demokrasi Partisi’nin (HADEP) 2. Kongresi’nde Türk bayrağı yüzünü poşuyla gizleyen bir genç tarafından indirildi, yerine PKK paçavrası asıldı.


Yunanistan Başbakanı Andreas Papandreau Hayatını kaybetti 23/Haziran/1996

1959’da, Yunanistan başbakanı Konstantin Karamanlis’in Ekonomik Kalkınma ve Araştırma Programı’nın başına geçmek için davet etmesi üzerine ülkesine döndü.

Papandreu kendi örgütü PAK ile “Demokratik Savunma” adlı bir diğer örgütün birleşmesinden oluşan sol eğilimli Panhelenik Sosyalist Hareket’in (PASOK) kuruluşunu ilan etti.

Ateşli bir sosyalist söylemle esas olarak Türkiye ‘yi hedef alan koyu milliyetçiliği birleştiren Papandreu, başarının formülünü burada buldu. 1974 seçimlerinde yüzde 14 oy alan PASOK, 1981’de yüzde 48 oyla parlamentodaki 300 sandalyeden 172’sini kazanarak iktidara geldi. Böylece Papandreu Yunanistan’ın ilk sosyalist başbakanı oldu.

Ekim 1993’te yapılan erken seçimleri PASOK’un kazanması üzerine yeniden başbakan oldu. İkinci döneminde ilerleyen yaşı yüzünden daha çok kendi sağlık sorunlarıyla uğraştı. Kasım 1995’te böbrek yetmezliği ve kalp hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 15 Ocak 1996’da sağlık nedenleriyle başbakanlıktan çekildi ve aynı yıl içinde yaşamını yitirdi.

Romanlar Belfast’ı terkediyor 23/Haziran/2009

Belfast’ta ırkçı saldırılara maruz kalan 100 kadar Romanyalı Kuzey irlanda’yı terketmeye başladı.

Saldırılar nedeniyle geçen hafta evlerini terkeden Romanlar, bazı kiliseler ve geçici konutlarda yaşıyorlardı.

Çingenelere barınma olanağı ve yiyecek sağlayan bir kilise de dün gece saldırıya uğramış bazı pencere camları kırılmıştı.

Saldırıyla ilgili olarak 20 yaşındaki üç kişi tutuklandı.

21 yaşındaki bir kişinin bugün saldırılara karıştığı iddiasıyla hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Romanlara karşı saldırılara karışanların çoğunun yaşı 21’in altında.

Romanya’ya geri dönecek Çingeneler’in masrafları da Kuzey İrlanda acil yardım fonlarından karşılanacak.


Komiser Kolombo (Peter Falk) öldü  Tarihte bugün 23 Haziran 2011

“Komiser Kolombo” dizisiyle ünlenen aktör Peter Falk hayatını kaybetti
Buruşuk pardösesi ve kendine has yöntemleriyle polisiye olayları çözen ünlü dizi kahramanı Komiser Kolombo’yu canlandıran ünlü aktör öldü.

“Son birşey daha var” cümlesiyle milyonları ekran başına kilitleyen, buruşuk pardesölü, sık sık karısından şikayet eden ve suçluların korkulu rüyası olan “Komiser Kolombo” dizisindeki rolüyle ünlenen Amerikalı aktör Peter Falk ABD’de 23 Haziran 2011 tarihinde hayata veda etti.


Turkiye Sohbet   VatanSohbet    Diyarbakır Sohbet      Sohbet odaları   turkce sohbet   vatan sohbet    mobil sohbet   Avrupa Sohbet   turkce radyo


Tarihte bugün 23 haziran

VatanSohbetBenzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VatanSohbet

Kategoriler

Son Yazılar

Mobil Sohbet
06 Ocak 2020
Sohbet Chat
02 Ağustos 2019
Ücretsiz Sohbet
13 Temmuz 2019
Sanal Sohbet
11 Temmuz 2019
Uzun Mesafe ilişkileri
10 Temmuz 2019