KeyifLi Sohbet Odaları
için doğru adres


Türkiye'nin ve Avrupa'nın her yerinden giren kullanıcıların bulunduğu sohbet odaları'na bağlanıp, Keyifli ve kaliteli olarak ücretsiz chat yapabilirsiniz. Üyelik gerekmemektedir, rumuz belirleyip ''Sohbete Bağlan'' sekmesine tıklamanız yeterlidir.
kullanici
sifre

Androirc Nedir ?

Androirc Nedir ?

Merhaba siz değerli IRC dostlarım bugün ki makalemizde Gurbet Sohbet   Almanya Sohbet  Turkiye sohbet  Avrupa Sohbet  Ucretsiz Sohbet  Mobil Sohbet     Chat sohbet     Sohbet Odalari     Turkce Sohbet   Seviyeli Sohbet    Yurtdisi Sohbet mobil mirc androirc nedir ? kurulumu nasıl yapılır nelere dikkat etmeliyiz onlardan bahsedeceğim.
Şimdi öncelikle programı telefonumuza indirdikten sonra açıyoruz.

Sunucu kurulumu ve ayarları

1) sağ üst köşede bulunan üç nokta üst-üste oraya tıklıyoruz açılan sayfada AYARLARI göreceksiniz. Ayarlara tıkladıktan sonra sunucular gelecek onun da üzerine tıklayıp girdiğinizde önünüze gelen bir kaç yabancı sunucu isimleri olacak üzerlerine bir kez bastığınızda DÜZENLE ve SİL çıkacak onları silerek devam edelim.2) yabancı sunucuları sildikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta üst-üste ye tıklayalım tıkladıktan sonra YENI SUNUCU yazısını göreceğiz oraya tıklayıp içerisine girelim karşımıza gelen alanları tek tek doldurmaya başlayalım.
A) ISIM yazan yere örnek olarak yazdığım gibi sizlerde sunucunuzun ismini yazınız.
Ornek: vatansohbet.org
B) ADRES yazan yere ise örneği takip ederek yazınız
Örnek: irc.vatansohbet.org
C) PORT yazan yeri boş birakin altında SIFRE bölümünü göreceksiniz varsa kullandığınız nick in şifresini yazın
Ornek: 12345
Yoksa boş bırakabilirsiniz.

D) TAKMA ISIM kısmına ise kullandığınız nick inizi yazın
Ornek: Corpse
Yoksa boş bırakabilirsiniz.
E) ALTERNATIF kısmı ise bizlere sunucudan düştüğünüz de belirlediğiniz ikinci bir nick almanızı sağlayan yerdir. Askıda kalan nick düşene kadar yedek nickte kalabilirsiniz
Ornek: ahmeTT
Ikinci bir nick yazmazsanız sistem otomatik Androuser veya Androuser2 nick ini alır.
F) IDENT bolumu ise ip adresinizin basında gelecek sizin belirlediğiniz bir kelimeyi gösteren yerdir
Ornek: (ident@vatansohbet.org) böyle görünür boşta bırakabilirsiniz.
G) KARAKTER KUMESI bu bölümde ise yazınızın sohbet kanalında hatasız ve düzgün görünmesini sağlamak adına seçmeniz gereken yerdir mutlaka seçmelisiniz seçmediğiniz taktirde arkadaşlarınız yazdığınız yazilari anlamakta zorluk çekebilir. Bunu bulup işaretlemeniz gerekmektedir ( ISO-8859-9 )

Bu ayarları yaptıktan sonra geri tuşu yardımı ile programın ilk açılıştaki sayfasına kadar gelin yukarda + işaretini göreceksiniz ona tıklayıp sunucumuza bağlanabilirsiniz.

Androirc Nedir ? Ayaları Nasıl Yapılır ?

Ilk kurulumunda beyaz bir görüntüsü vardır bunu dilerseniz siyah yapabilirsiniz. Isterseniz log tutmasını sağlayıp geriye dönük sohbetleri okuyabilir takip edebilirsiniz siz kanalda olduğunuz sürece kayit yapar ve saklar.
Sonradan kanal ekleyebilirsiniz. Ve sayamadığım bir çok özelliği paylaşacağım

Sizlere gerekli olan ayarları

1) sağ köşede üç nokta üst üsteye tıklayıp AYARLAR bölümüne giriniz baştan aşağı gereken ayarları yaparak devam edelim
2) ZAMAN DAMGASI GOSTER bu sizin sohbet esnasında yazışmaların başında saat dilimini gösterir
3) KAYIT TUTMA bunuda etkinleştirin arkadaşlar bunun faydası siz kanalda bulunduğunuz sürece olan biteni kayıt eder ve saklar geriye dönük bakmak istediğinizde bakabilirsiniz.
4) GEÇMİŞ bölümünüde etkinleştirin ki kayıt tutma ile birbirine bağlantılı birisi kayıt eder biriside nereye kayıt ettiğini gösterir
5) aşağı doğru indiğimizde TITRESIM LED vb bildirim şekilleri var onlarida isteğe göre işaretleyebilirsiniz
6) TEMA bölümü ise programın rengini belirler onuda isteğe göre siyah veya beyaz nasıl kullanmak isterseniz o şekilde ayarlayın

Sonra bir kez geri tuşuna basarak KANALLAR bölümünü göreceksiniz tıklayınız. Tıkladıktan sonra sunucunuzun ismini göreceksiniz ona da tıkladıktan sonra gelen bölüme gene sağ köşedeki üç noktaya basarak devam edeceğiz KANAL EKLE çıkacak karşımıza ona da tıkladıktan sonra kanal adı yazan yere tıklayın #Sohbet yazarak TAMAM a basiniz işleminiz olmuştur. Islemlerin tamamen oluşması için programi kapatıp açın. Kanalınıza girin keyifli sohbetler.

Androirc Nedir

VatanSohbetBenzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VatanSohbet

Kategoriler

Son Yazılar

Mobil Sohbet
06 Ocak 2020
Sohbet Chat
02 Ağustos 2019
Ücretsiz Sohbet
13 Temmuz 2019
Sanal Sohbet
11 Temmuz 2019
Uzun Mesafe ilişkileri
10 Temmuz 2019